Otík II. aneb Otík a Vánoce

Tak jsem se dočkal, netrvalo to dlouho. Konečně se mi dostala do rukou disketa s jedinou originální komerční českou hrou pro Amigu vydanou v roce 2011. Asi si říkáte, že jsem trošku na palici, kdo by se dneska zahazoval s disketami, že? Inu my sběratelé, hlavně, když jde o novou textovou hru, doplněnou skvělou grafikou. A ta cena taky nebyla závratná, místo krabičky cigaret jsem si koupil disketu s hrou a nelitoval jsem.

Takže vážené panstvo a damstvo, hra mne uchvátila natolik, že jí dávám rovných 95 procent, těch zbývajících pět beru za to, že je hra krátká. No není, ale pro mne je. Za týden dohráno. Vám to bude samozřejmě určitě trvat déle, neboť jsem přeci největší specialista na textové hry v této zemi.

 

A cože nám MisticJoe z CrudeSys nabídne? No rozhodně nevšední podívanou hodnou Holywoodských kasovních trháků. Hra má dokonalé intro s filmovou muzikou od slavného českého muzikanta Noolyho. Detailní pitelovou grafiku z dílny MisticJoea, takže je na co se dívat. Ostatně se tu kolem článku povaluje několik screenshotů.

 

A co technická stránka hry? No je jiná, než jsme všichni zvyklí, herní pozadí je vyplněno grafikou s vánočním motivem. Herní obrazovka je rozdělená na tři části, v jedné je seznam předmětů, které se nachází v té které lokaci, pod tím je další obrazovka s inventářem, který hráč sebou nese a vetší část zabírá textové okno s popisem herních lokací a textovým promptem. Celkově je to velice povedené a je vidět, že MisticJoe má smysl pro herní design a ergonomii.

 

Nechci moc popisovat herní děje, neboť bych jednak třeba prozradil, ač nechtěně, řešení hádanek ve hře a druhak bych mohl zkazit herní požitek. Ale trošičku vás navnadím.

 

Hra se odehrává v blízké budoucnosti jako předchozí díl, kdy je ta budoucnost divná, nám nepochopitelná, i když některé současné události k tomu přímo směřují, třeba je MisticJoe vizionář a tahle budoucnost nás jednou čeká.

 

Blíží se vánoce a Otík sedí ve škole, když mu jeho spolužák Jarda, no prý bych to měl být dokonce já sám, že má pro něj překrásný vánoční dárek. Jenže Otík, žádný nemá pro Jardu a tak se rozhodne, že pro něj nějaký za každou cenu sežene, tím spustí lavinu událostí, která nepůjde hned tak zastavit. Prostě takový obyčejný předvánoční den školáka v budoucnosti.

 

A dál už ni prozrazovat nebudu, zkazil bych vám radost ze hry.

 

Asi se ptáte, kde takovou pecku sehnat? Ptáte se správně, sehnat, protože zde na serveru ji nenajdete a obávám se, že v dohledné době to nebude. Budete si ji muset koupit, hra totiž není freeware a ani shareware. Na druhou stranu budete rádi, že podpoříte nejlepšího a nejplodnějšího autora textovek v této zemi a budete mít do sbírky originální hru.

 

Pravda a co lidi co nemají Amigu? Na které by si zahráli hru? Kupte si originální disketu a MisticJoe slibuje, že dodá i elektronickou kopii hry, ale budete muset místopřísežně prohlásit, že nejste vlastníkem retro počítače Amiga a nechat si to notářsky oveřit.

 

Tak a co na závěr? Budeme se těšit na pokračování Otíka, třeba vyjde v brzké době.

 

Hru objednávejte zde!

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. Filip napsal:

    Páni, to je úžasný, nekoupil jste náhodou dvě? :) Určitě bych Vám dal zajímavější cenu, než krabičku cigaret :)

  2. panprase napsal:

    Zkusil bych se zeptat Mistica, jestli ještě nemá někde nějakou kopii.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.