Alice in Zombieland

Tak se nám na našem českém písečku konverzačních textových her objevila novinka. A to prosím pěkně pro Amigu! Překvapivě, tahle platforma je už de facto 10 let po smrti a nad vodou ji vlastně drží jen pár nadšenců, kteří se sem tam pustí do práce a vytvoří zajímavou hru. Tenhle pěkný kousek stvořila úplně neznámá česká skupina Crudesys, celkem by mne zajímalo kdo to vlastně je, nikdy jsem o autorech hry neslyšel a v dokumentaci není o nich ani slovíčka, žádný kontakt, prostě nic.

Je to ale vlastně úplně jedno, neboť Alice in Zombieland je velice pěkná a zajímavá hra, doplněná obrázky, která přímo čiší nápaditým humorem, hororovou atmosférou.

Jak jsem je již zmínil, tak hra je zajímavá, úměrně těžká a dá se dohrát za odpoledne, což u některých her není až tak běžné, i když hra obsahuje kolem stovky lokací.

A co na hráče čeká? Jestli si myslíte, že hory nemrtvých pohádkových postav, tak jste na omylu, ono těch Zombáků moc nebude, celkem tak dva až tři, zato s jejich likvidací si asi dáte na čas.

Vlastně jde o to, že Bílá královna – originál Alice in Wonderland jsem nečetl a vlastně ho ani neznám – povolá zpět do říše, nazvěme si ji říší zázraků, Alenku, aby pomohla osvobodit svět svého dětství od zla a černé magie v podobě zlé Červené královny, která se spojila se samotným ďáblem a proměnila krásný, růžový a pohodový svět v místo, kam by se snad nechtěl podívat ani sám Satan.

A tak se chudák malá nebohá Alenka vydá, tedy na svou zkázonosnou pouť, chudáci pánové Kloboučník a Rákosníček, ty dva totiž asi moc velkou radost z naší malé vražedkyně mít asi nebudou. Ale to už vážně prozrazuji děj hry. Zahrajte si ji, ať víte jak tyhle dva panáčkové dopadnou.

Celkový pocit ze hry mi ale kazí fakt, že ve hře není moc rozdílných lokací a hlavně, že se moc nedá zkoumat okolní svět. A co mne vážně málem přivedlo k šílenství byly hádanky, ony prokleté hádanky. Bože, jak já je nenávidím a autora bych nechal lynčovat na nejbližším náměstí.

Nejen, že hádanky odvádí pozornost od příběhu, ale kdo má asi jako nervy přijít na to, co tím vlastně autor chtěl říci? Ovšem na druhou stranu to samozřejmě činí hru obtížnější a nebýt funkce save/load, tak nevím, nevím jestli bych náhodou neskončil v psychiatrické léčebně. Také mi hodně pomohl pan strýček Google.

Každopádně hra stojí za ten čas a námahu, neboť si užijete perfektní grafiku. A to vše snad běží i na holé Amize, škoda jen, že hra postrádá jakýkoliv hudební doprovod. Ale to by asi nebyla jen na jednu disketu a neběžela by na Amize 500.

Tahle hra vyjít někdy v roce 1993-97, tak by na ní autor vydělal majlant, teďko si ji zahraje jen pár jedinců – fanoušků značky obstarožních počítačů Amiga a nebo milovníků textových her a to je rozhodně škoda.

Doufám jen, že skupina Crudesys udělá v dohledné době další hru.

  Alice in Zombieland (655,9 KiB, 2 463 hits)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 5

 1. KaiN napsal:

  Hezky! Nova textovka! A se zombiema! No, tak to vidim, ze letos ten Masakr v Tombstone nebude, nebot tam jsou taky zombie, a jedna textovka se zombiema za rok staci, a pak budu samozrejme hrat tuhle hru! :-)

 2. panprase napsal:

  No a já si právě Kaine myslím, že bys měl Tombstone dodělat, třeba do vánoc. To by šlo ne?

 3. KaiN napsal:

  No, do Vanoc by to jiste slo, jsem ve fazi drobnych dodelavek + dopsani cca 5kB ztraceneho textu + jeste zvazuji nejake upravy – viz diskuse.

 4. Předseda napsal:

  Ou nou, dva screenshoty a na obou stejná pravopisná chyba, dokonce ve třech exemplářích :(

 5. Wolfus napsal:

  „obstarožních počítačů Amiga“… Grrrrr… A toto sa docitam na stranke s textovkami prevazne pre 8-bity :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.