Fantasy GameBook Engine – nový program na tvorbu gamebooků

Chcete vytvářet svoje vlastní gamebooky? A ne nějaké obyčejné, nýbrž plné napětí, soubojů, zbraní, RPG prvků, vylepšování postavy a mnoha dalších skvělých prvků? Pak sáhněte po FGBE! Pomocí jednoduchého skriptovacího jazyka můžete bez znalosti programování dělat gamebooky i vy!

Fantasy GameBook Engine (zkráceně FGBE) je program, s jehož pomocí můžete i bez znalosti programování vytvářet vlastní komplexní gamebooky s nejrůznějšími RPG prvky. Pokud vám v jednoduchých programech jako například TGE chybí možnost udělat nějaké oživení a zakomponovat prvky známé například z „papírových“ fantasy gamebooků od Livingstona, mohli byste FGBE využít.

Nezalekněte se prosím následující odborně znějící věty – program je koncipován jako interpreter vlastního skriptovacího jazyka. Co to znamená? Jádro FGBE tvoří jeden .exe (tedy spouštěcí) soubor. Ten je pro vás autory neměnný. Vy vytvoříte gamebook pomocí textových souborů, které k němu přiložíte. V těch je obsaženo vše potřebné, přehledně roztříděno do jednotlivých souborů (v jednom souboru jsou zbraně, v jiném kouzla apod.). Vše je samozřejmě podrobně zdokumentováno včetně mnoha názorných příkladů, rozhodně nemusíte používat metodu „pokus-omyl“.

K dispozici jsou jak základní, tak pokročilé funkce. Můžete používat základní jednoduché příkazy (vypsání textu, souboj, získání vybavení nebo peněz, ztráta života) a vytvořit jen s jejich pomocí skvělou hru. Pakliže budete mít odvahu, můžete využít některé z pokročilých funkcí, trochu připomínajích regulerní programovací jazyky (práce s proměnnými, podmíněné bloky), díky nimž můžete klidně vytvořit nějaké vlastní originální prvky.

Důležité je pouze odhodlání a fantasie. Právě fantasie je tím hlavním, co budete potřebovat, a ruku v ruce s vašimi literárními schopnostmi je nejvýznamnějším faktorem, určujícím výslednou kvalitu vašeho výtvoru. Rozhodně není nutné umět programovat, vždyť FGBE je koncipován právě pro neprogramátory.

Když budete mít nějaké nejasnosti nebo dotazy či potíže, neváhejte se obrátit na mě buď přímo mailem (JanJirkovsky@seznam.cz) nebo na fóru na mých stránkách – www.crypta.mysteria.cz. Stejně tak prosím, abyste mi ohlašovali případné objevené „bugy“. A až bude vaše hra hotová, pošlete mi ji prosím (nebo odkaz k jejímu stažení).

Stručné shrnutí, co všechno FGBE nabízí:

* Jednoduchý skriptovací jazyk, umožňující přizpůsobit hru svým představám
* Komplexní systém rpg prvků – zkušenosti, inventář, zbraně, zbroje, předměty, schopnosti, kouzla, souboje…
* Příjemné grafické provedení a ovládání
* Online podpora přes fórum a mail (dotazy, náměty, návrhy)
* Obsáhlá dokumentace pro tvůrce (vás) včetně mnoha příkladů a přiložených ukázkových her
* Velká volnost při tvorbě – můžete vytvářet vlastní zbraně, kouzla a mnoho dalšího

Poznámka: Fantasy GameBook Engine můžete stáhnout přímo odsud z textovek.cz (seznam textovek/editory her) nebo z mých stránek.

Oficiální stránky: www.crypta.mysteria.cz

Mohlo by se vám líbit...