Titanic II – návod

Dnes přinášíme návod na tuto textovku pro Sharp MZ-800. Návod neobsahuje žádné konkrétní příkazy, takže je k němu nutná přiložená mapka. Zda je platný návod i pro Atari verzi musí ještě někdo vyzkoušet.

Návod

Titanic II je česká textovka napsaná v Basicu pro Sharp MZ-800. Existuje také ve verzi pro Atari. Cílem hry je získat diamant, který se nachází někde na lodi, jeho přesné umístění ale neznáme. Hra je časově omezena: naše mise začíná v 17.35 a pokud loď neopustíme do 18.00, stáhne nás s sebou ke dnu. Čas lze sledovat pomocí příkazu TIME. Všechny dostupné příkazy zobrazíme příkazem SLOVNIK (Shift + F3).

V podpalubí je řada zamčených dveří, takže nejdřív ze všeho se trochu porozhlédneme po volně přístupných částech a při tom zkusíme najít nějaký klíč a další užitečné věci. Začínáme v kotelně (1). Nejdřív v topičově kutlochu (2) vezmeme mačetu a ve skladu (3) sebereme strunu. Přesuneme se do kajuty námořníků (4). V místnosti východně odtud je trochu nepřátelský chlapík, který má ale slabost pro peníze. Proto nejdřív ukradneme pár mincí v malé kajutě za severními dveřmi a až potom se za ním vydáme. Po zneškodnění chlapa peníze zase položíme (inventář je omezený, a tak musíme šetřit místem) a sebereme paklíč. Ještě si odskočíme do skladu chemikálií (5) pro lahvičku chloroformu.

S paklíčem lze odemknout libovolné zamčené dveře, vydáme se tedy nejdřív k těm, které nám otevřou cestu do západní části podpalubí (6). Do opilcovy kajuty (7) si dojdeme pro salám, ten doneseme kuchaři (8) a za to od něj dostaneme užitečné rady. Ve spižírně (9) sebereme chleba a vydáme se s ním do vězení (10). Po urovnání sporu s hlídačem položíme strunu a půjdeme na sever do cely nakrmit hladového vězně, který nám na oplátku poradí ohledně dalšího postupu.

Je čas udělat si krátký výlet na palubu. Potíž je ale v tom, že nelze použít schodiště na severním konci hlavní chodby (11), kde nás pokaždé odchytí hlídka. K vyřešení této hádanky musíme zajít do místnosti se sudem (12) a do něj prorazit díru, čímž způsobíme menší potopu. Po návratu do kotelny zjistíme, že voda uhasila kotel, a tak si do něj vlezeme a vyšplháme komínem nahoru. Po prozkoumání komínu objevíme schůdky, po kterých se dá slézt na palubu. Úplně v rohu za záchranným člunem (13) najdeme ztracenou sirku. Pak se vydáme pozdravit pana kapitána. Vlezeme mu až do ložnice (14), což se mu nebude moc líbit. Jako trofej z vítězné rvačky si odneseme láhev pálenky a po schodech (15) sejdeme do podpalubí.

Pořád nevíme, kde vlastně hledat náš vysněný diamant. Podíváme se tedy, co skrývají dvoje zavřené dveře jižně od rybářské kajuty. Za prvními (16) najdeme soudek střelného prachu. Za druhými dveřmi (17) nás podrobí prohlídce dva strážní, kteří ale dají pokoj, jakmile najdou láhev kořalky. Můžeme postupovat dál na jih až do stísněné místnůstky (18), jejíž chatrná východní stěna se dá snadno prorazit. Za ní jsou ale ještě železné dveře, které odstraníme jedině odpálením střelného prachu. Pak už je cesta k diamantu volná. Kvůli nastražené pasti ale musíme ještě předtím, než ho sebereme, položit něco jiného na jeho místo. Paklíč je moc malý, ale mačeta je přesně to pravé. Jakmile se s diamantem v kapse dostaneme na palubu (musíme zase komínem), jsme zachráněni.

  Titanic II (10,1 KiB, 1 523 hits)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.