Stíny noci – návod

(c) 1993,1994 Vladimír Peníška, COMPUTER EXPERTS
Návod (c) 9/1999 Laďa Jura

Dříve než se pustíš do čtení návodu bych měl maličké upozornění: tato hra je fakt skvělá a z „čistého“ dohrání budeš mít zaručeně větší radost. Sám jsem dvakrát celkem solidně „zakysl“, ale pečlivým vyzkoušení všech možností jsem se nakonec dobral ke slíbenému balíku peněz. Proto bych na úvod uvedl některé postřehy, které ti usnadní případné vyhrabávání ze zapeklité situace.

1. Pokládání věcí nemá žádný smysl – pouze se ti zmenší seznam.
2. Nemá smysl používat tutéž věc na stejném místě vícekrát.
3. Vše je jasné po prvním prozkoumání až na jednu vyjímku (musí se zkoumat dvakrát – nápověda: poprvé se objeví hláška z kategorie černého humoru).
4. Většinu věcí použiješ pouze jednou. Na více místech najdou použití pouze tyto: kleště(2x), tyč (3x + oprava), lopatka (3x), nožík (2x), teoreticky i autogen (2x), ale jednou z toho sebevražedně.
5. Neměj obavy, že s nasazenou maskou budeš vypadat ve městě hloupě, že nasazené rukavice ti znemožní provedení něčeho atd. – hra takové detaily nekontroluje.

Nepomohl ti žádný z předchozích tipů? Dobrá tedy, tady je kompletní popis…

Mapka venkovní části objektu a popis etapy před vstupem do domku


Prozkoumej kufřík a vezmi kleště. Otevři jimi bránu, na následujícím rozcestí prostříhej díru do plotu. Prozkoumej ohniště, vem zápalky, u odpadků vem láhev, pokračuj kolem jeskyně, rozcestníků, jezera k bráně hřbitova, vem tyč, na hřbitově vem šišku, pokračuj na východ a do kaple. Použij tyč, prozkoumej kostru, vem masku a použij (nasaď si ji). Vrať se na hřbitov, jdi na mostek a použij (naplň) láhev. Vrať se na rozcestí a jdi ke kůlně. Použij tyč, vejdi dovnitř, vem lopatku a použij (oprav) tyč. Vrať se na rozcestí, jdi na sever ke stromu, použij (hoď) šišku a vezmi klíč. Potom jdi do jeskyně, použij láhev s vodou, lopatku, klíč a vezmi z truhly rukavice a sprej. Vrať se k odpadkům, použij (nasaď) rukavice, prozkoumej odpadky a vezmi ovladač DC. Jdi na hřbitov, použij lopatku a vezmi papírek. Pak jdi k domku a použij ovladač DC.

Poprvé v domku

V domku navštiv kuchyni (na západě), vezmi nožík, vyjdi nahoru po schodech a použij jej. Vezmi kartu a vejdi do chodby. Projdi všechny místnosti: v ložnici dvakrát prozkoumej fotografii (získáš špendlík), v komoře vem čerpadlo, v koupelně použij klozet a vezmi peníze.

Průchod podzemní chodbou, první návštěva města

Vyjdi z domku ven až k jezeru. Použij čerpadlo, železnou tyč a skoč dolů. U dveří použij magnetickou kartu, slez po žebříku dolů, mříž otevři nožíkem a pokračuj chodbou až dostaneš do držky. V místnosti použij špendlík, sprej, zápalky a vezmi bednu. Vrať se na chodbu a pokračuj stále dál, až vylezeš kanálem ve městě. Jdi jedinou cestou k rozkopané ulici, vezmi svítilnu a vrať se zpět podzemní chodbou. Pod poklopem použij k výstupu bednu. Vrať se do domku a z předsíně jdi na sever ke vstupu do sklepení.

Mapka sklepení

Před VSTupem do sklepení je třeba použít (rozsvítit) svítilnu. Při první návštěvě sklepení musíme vzít alespoň PILník. XXX je místo, kde tě vždy rozmáčkne betonová deska. LANo můžeš vzít teď nebo až při pozdější návštěvě, stejně tak použít TLAčítko, které otevře mříž # a zpřístupní tím chodbu k TREzoru. Tady bych si dovolil malou odbočku: pokud jsi hrál až po sem poctivě, jistě už máš autogen. Co takhle si zkusit otevřít trezor! (ha, ha, ha…)

Město podruhé + malý výlet

Máš-li nalezený alespoň pilníček, můžeš opustit sklepení, dojít k jezírku a podzemní chodbou opět do města. Na staveništi vezmi autogen, použij lopatku a vezmi hák. Před stanicí metra prozkoumej koš, vezmi plášť, prozkoumej ho, vezmi jízdenku, sejdi do metra, cvakni jízdenku a jedeš na malý výlet.
Nemáš moc na vybranou a tak se záhy objevíš v nemocnici. Vezmi fonendoskop a použij (obleč si) plášť, obejdi vrátného a otevří si pilníčkem sanitku. Výlet končí a můžeš se kanálem vrátit zpět do domečku a do sklepení.

Jdeme do finiše

Události dostávají spád. Vstup do sklepa, najdi lano a použij tlačítko (pokud jsi tak neučinil při první návštěvě sklepa). Dojdi k trezoru a použij fonendoskop. Vezmi materiály, klíčky a vrať se zpět. Vezmi kladivo a vyjdi nahoru do ložnice. Použij kladivo a vylez na střechu. Použij hák a následovně novou pomůcku – lano s hákem. Poté projdi známou podzemní chodbou do města ke garáži, použij autogen, klíčky a můžeš v klidu vyrazit za svým šéfem…

Mohlo by se vám líbit...