Nostalgia – návod

Toto je návod na to, jak ve hře projít co nejvíce ukrytých částí, jinak si myslím, že hra je jednoduchá, takže by ji dohrál každej i bez návodu.

Po příchodu do svého pokoje nejprve prohlédni svůj stůl, nalezneš fotku, tu klidně exportuj do koše, protože dívka na ní vyobrazená už dávno přestala tvé srdce zajímat. Zvol znovu prohmatat harampádí a nalezneš krabičku od cigaret, ale bez cigaret a zapalovač, který si ihned strčíš do kapsy. Nyní již můžeš odstoupit od stolu, protože pro tuto chvíli na stole již nic nalézt nepůjde. Poté zalez do postele a poslouchej hudbu z walkmanu tak dlouho dokud nedojdou baterie. A nezapomeň se také vyspat – ať si doplníš energii. Vylez z postele a běž se podívat ven. Zjistíš, že tam jsou překrásné červánky a pěkná podzimní nálada. Až dojdeš na náves, dozvíš se že vesnice má dvě hospody a kromě toho je tu ještě obchod s potravinami, pošta (dnes zavřená), železářství a prodejna s nápisem „Tabák“.

Jdi do potravin a promluv si s prodavačkou, zeptej se jí na telefoní číslo mobilu, bude sice zpočátku na rozpacích, ale i přesto ti ho dá. Dále se optej, kde sehnat strunu do sekačky. Poté se zeptej oné dívky (prodavačky) na to, co si myslí o intelgenci delfínů. A pak ještě něco řekni a opět skončíš na návsi.

Prozvoň dívku z potravin (vyslechneš si nějaký nadávky od jejího kluka). Jdi do obchodu s tabákem a chtěj magazín LexVes. Prodavač se bude vykrucovat a nebude se mu chtít pro noviny (časopis/magazín) jít a bude tvrdit, že je má možna vzadu. Řekni mu, ať pro ně zajde. On tak učiní a noviny přinese.

Kup si baterie do walkmana a nyní můžeš doma neomezeně dlouho poslochat muziku. Jdi do baru a v tam si běž nejprve zahrát kulečník. Klukům, kteří stojí u kulečníkového stolu. Řekni, že se k nim přidáš. Nebudou souhlasit a jeden z nich se proti tobě postaví, strč do něho a vyvolej rvačku. Budeš neprávem vyhozen z lokálu. Zkus se vrátit. Zjistíš, že tě tam nechtějí pustit vzhledem k předešlému incidentu. Podplať zaměstnance podniku a budeš moci opět v klidu a nerušeně vstoupit do baru.

Jdi si sednout ke stolu. Je to totiž jeden jediný volný stůl v místnosti a kupodivu ještě není obsazený. Zkus si dát šlofíka, pohraj si s pivním táckem a poté se rozhlédni „po babách“. Zjistíš, že nejhezčí girls sedí naproti tobě. Je to možná trochu krok do neznáma, jedna z těch dvou se ti totiž náramně zalíbí.

Můžeš počkat, až kámoška tebou vyhlédnuté dívky odejde. Ale jak později pochopíš: „Tak ta asi sama neodejde nikdy. Pravděpodobně odejdou spolu a ty už svojí krásku nikdy více nespatříš. A proto jdi za ní a zkus navázat kontakt. Přesto, že uděláš, alespoň dle tvého mínění docela dojem, dívky odejdou. Jdi proto pryč z baru a vydej se nyní domů okružní cestou kolem mlýna. Po cestě potkáš svého starého kamaráda. Pokecej s nim. Zjistíš, že se sice hodně změnil a místo u počítače sedí raději u rybníka a chytá kapry, ale ukecanej je pořád.

Běž dále. Posaď se na lavičku, uvidíš malého pichlavého ježka, zkus ho vzít do ruky. Budeš ošklivě poraněn, ale přežiješ to, ošetříš si ruku kapesníkem a rozhodneš se, že si ji doma vydezinfikuješ. Pak jdi ke včelínu za lávkou, budeš vyrušen chlastajícím starcem, který ti nabídne medovinu a ty jako slušný chlapec samozřejmě neodmítneš a též se napiješ. Dále se mrkni na mobil a zjistíš, že ti stále blbne mobil, poté se suň dál cestou necestou – štrekou dalekou.

U rybníka potkáš tu přenádhernou černovlásku (Renata), která tolik uhranula tvé srdce v baru. Konečně budeš mít možnost si s ní popovídat a pak se rozloučíte s tím, že se později večer uvidíte na koncertě Oranžové Blumy (případně Zvlášňý školy – podle verze hry).

Nyní to stoč cestou k hradu a pokračuj lesem i přes nepřízeň počasí. Až se dostaneš k hradu, vydej se na kopec, prohledej mraveniště, najdeš v něm klíč. Poté vylez až úplně nahoru kopce ke kostelu a kostelík prozkoumej, zjistíš, že je zamčený, můžeš zkusit použít klíč na jeho otevření, ale nepomůže ti to. Pak prozkoumej studnu. Zjistíš, že je hluboká a plná vody. Skoč do ní, sice se zabiješ, ale díky tomu, že jsi „dobrý“ hráč ti bude nabídnuto, znovu pokračovat tam, kde jsi skončil, takže se v podstatě nic vážného nestane. Jdi odsud pryč, sejdi k hradu a prohlédni si ceduli, na které je spousta plakátů, poté zvol „vrátit se zpět“.

Dostal jsi se opět domů. Zde chvilku chytej lelky, dva chytíš a rozhodneš se, že si je uděláš zítra k obědu, běž si pokecat s otcem a pak můžeš také chvilku poslouchat walkmana :-) Pak jdi pustit počítač ve vedlejší místnosti, který jsi si koupil od Čeňka (hlavní postava textové hry Fuckstory). Až dopaříš na počítači, přijde ti SMSka od Renatky, že na tebe čeká a že za ní máš přijít. Jdeš tedy za ní. Když stojíš před domkem, kde je ubytovaná, zazvoň na zvonek, nebo prostě nějak na sebe upozorni, vykoukne Renatin děda a oznámí ti, že „ona už jde.“

No a pak už se společně vydáváte do víru nočního maloměsta – na koncet skupiny Oranžová Bluma. Po cestě ke kulturáku trochu pokecejte a pak už je jedno co budete dělat, protože hra skončí vždycky tak jak skončit má – romanticky.

KONEC.

David Havlíček

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.