Operace Blesk – návod

Operace Blesk je česká textovka-gamebook pro počítač Sharp MZ-800. Ovládání spočívá ve volbě předem daných očíslovaných možností.

Operace Blesk – loading screen

Děj začíná v redakci. Jděte za šéfem [2], který vám zadá poněkud nevděčný úkol – interview s mladistvým vrahem [2]. Na policii jděte nejdřív do vazby [3] pohovořit s pachatelem o vražedné zbrani [3] a pak ještě do archivu [4] dohledat adresu člověka, který mu ji prodal. Hned po opuštění fízlárny [5] se na tuto adresu vydejte [1]. Vyslechněte umírajícího [1] a jděte do redakce [3] prohnat nově zjištěnou informaci počítačem [4].

mladistvý delikvent

Zjistíte adresu baru. Rovnou se tam vypravte [1], dejte si něco k pití [1] a chvíli poslouchejte hovory ostatních hostů [2]. Zaslechnete cosi o docích. Odejděte tedy z baru [3], zamiřte do doků [1] a tam se schovejte do sudu [4]. Vyběhněte za náklaďákem [2] a pronásledujte ho taxíkem [3,3,3]. Přelezte plot areálu [3] a u trubky ve zdi [3] tajně vyslechněte cizí rozhovor.

šéfredaktor

Vraťte se do doků [3] a jděte do sklepa [2]. Podle vzorce 2-4-3 namačkejte čísla na trezoru [1,1,2,2,2,2,3,3,3]. Po přečtení dokumentů je do trezoru zase vraťte [1] a zmizte odtud [3]. Kupte dálkový mikrofon [1] a foťák [1] a vydejte se do hotelu Diplomat [2]. Vyslechněte rozhovor konspirátorů [1], jděte do parku [4] a počíhejte si na ně pod Nuselským mostem [3]. Vyfoťte je při činu a běžte do redakce [5]. Jakmile s celou kauzou seznámíte šéfa [2], spustí se nezadržitelná lavina událostí.

Po úspěšném dokončení získáte heslo nutné ke spuštění speciální odměny, která mimo jiné zahrnuje také unikátní pochvalu v podobě digitalizovaného hlasu autora hry.

  Operace Blesk (37,0 KiB, 1 591 hits)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.