Rande

Rande je poměrně nová hra a tak si svoje místo mezi českými textovkami teprve buduje. To ovšem nic nemění na tom že jí řadím mezi ty povedenější.

Jak název napovídá vše ve hře se motá kolem rande. Vlastně samotné rande je jen vyvrcholením celé hry. Jde o to jak se na něj dostat. Čeká vás pěkná řádka problémů. Na začátku hry se transformujete do Kluka konajícího civilní službu v jedné nejmenované škole a toužíte se vidět s Aničkou po které už nějaký ten pátek pasete. Problém je že sadistická školnice vás určitě dobrovolně nepustí. Tak se po rozhodnutí dostat se ven sám ocitáte v neuklizené zamčené škole. Zbývá vám hodina času. Uklidit je nemožné utéct nepravděpodobné. Ale nejste ořezávátko tak se do toho vrhnete po hlavě.

Nečeká vás nic jednoduchého hra je opravdový oříšek leč naštěstí vše je děláno logicky a tak nemusíte zkoušet použít balónek na šroubovák a to celé pak na zásuvku ve snaze získat akumulátor … (Kde jen sem tuhle kravinu viděl). Ovládání je velice intuitivní ze zadaného slova se berou v potaz jen první tři písmena takže stačí napsat například ote dve pro otevření dveří. Každý příkaz se dá zadat mnoha způsoby takže třeba pilku můžete použít ale můžete taky řezat rozřezat pilovat. Mě osobně nevyhovovalo že se musí slova zadávat i s diakritikou to v některých případech působí problémy. Další záludnost spočívá v nenávisti autorů k sprostým slovům. Napíšete li třeba debile hra se bez varování a uložení !!! ukončí. To je v pořádku, ale ukončí se i v případě že chcete hovořit s barmanem jelikož jak sem řek berou se jen první tři písmena v tomto případě hov. Za velice příjemné považuji zobrazování možných směrů chůze. Ve hře je sice jakási možnost vyvolat nápovědu, ale moc vám nepomůže. Hra počítá reálný čas a získané body. Po dohrání bude vaše jméno vystaveno na domácí stránce této hry. (http://www.sht.cz/rande) Hru je možné ukládat ale bohužel jen jednu pozici. Inventorář je omezen pěti věcmi. Program běží bez problémů a jediný problém který měl. Je odstraněn v patchi. Ten je samozřejmě zdarma stejně jako celá hra ke stažení na www stránkách. Jedná se o problém s procesory PII.

Myslím že se jedná o hru která vám přinese hodně zábavy a i o to větší radost z případného úspěchu.

autor recenze: Stag

  Rande (287,5 KiB, 1 904 hits)

Mohlo by se vám líbit...