Sivá ryba – návod

Návod na dokončení textové hry Sivá ryba od DanielSoftu. Hra se odehrává ve snové paralelní realitě českého internetu někdy na začátku 21. století. Ve hře vystupují skutečné osoby (od Iva Lukačoviče přes Radka Hulána až po Věru Pohlovou) i postavy známé ze starých počítačových her (Guybrush Threepwood, Lara Croft atd.). Některé hádanky jsou založeny čistě na slovních hříčkách (např. dvojsmysl slova nakládačka, dvojsmysl slova píchat apod.). Stojí za to si hru zkusit vyřešit bez návodu, případně aspoň nad rámec návodu zkoumat všechny předměty a proklikat si všechny rozhovory s postavami, díky nimž je pak příběh úplnější.

Návod

Začínáš na www.seznam.cz. Pokus se zavřít reklamy, získáš ceník. Použij ho na kolemjdoucí lidi, najdeš mezi nimi hráče a naskytne se ti možnost navštívit svět počítačových her. Jdi tedy na Gamesky a promluv si s Duke Nukemem o nakládačce, dostaneš od něj nakládanou okurku. Tu věnuj diplomatovi, budeš požádán o vyhledání nějakých informací na internetu. Vrať se tedy na Seznam a použij vyhledávací políčko, objevíš SEO. Použij SEO na Iva, vnukne ti nápad navštívit českou Blogosféru.

Zajdi tam, prozkoumej Radkův blog a vezmi jablko. Na Gameskách zkus Guybrushe Threepwooda nachytat na fórek s opicí. Dej jablko opici, získáš si tím její přízeň a přidá se k tobě. Vrať se do Blogosféry a použij opici na Radimův blog. Promluv s Radimem o vandalech na blogu, dozvíš se o dočasném útočišti lidí z Okouna.

Jdi tedy na Okouna, pohovoř s vyšívačkami o výšivkách a vezmi perský koberec. Použij kartinkáře, získáš kartinki. Rovnou je můžeš věnovat vyšívačkám. Vypadne jim jehla, kterou seber. Jdi na Gamesky a zeptej se draka na princezny. Dozvíš se zajímavost o Princi z Persie. Dej drakovi perský koberec, dostaneš od něj Dračí doupě. Povídej si s Dark Savantem, dokud mu nevypadne z kapsy kalkulačka, a seber ji.

Na Blogosféře dej jehlu Radkovi, dostaneš patterny Webu 2.0. Odnes je Ivovi na Seznam a zeptej se ho na vadný hardware. Dozvíš se, že musíš hledat Zdroj. Na Okounu se zeptej OZF teamu na Zdroj, dozvíš se o dimenzi neftipů. Jdi tam, vypočítej kalkulačkou příklad a vezmi celer. Mluv se čtverákem v zeleném, dokud ti nevěnuje mrtvého psa. Aplikuj na psa ceník, aby víc cenil zuby, a odnes ho Jirkovi na Blogosféru. Dostaneš vyhřívané rukavice. Na Jirkův blog použij celer jako akcelerátor a vezmi si filtr proti reklamě. Ten použij na reklamy na Seznamu a seber V1agru.

Vrať se do dimenze neftipů. Smažce, tripařovi a huličovi věnuj Dračí doupě, dostaneš radu. Řekni Ládíkovi o pouti – objeví se jeho děda, sivý čtverák. Tomu dej vyhřívané rukavice a dostaneš krumpáč. Na Gameskách krumpáčem rozbij cihličku z Tetrisu a seber klíč. Zeptej se Duke Nukema na 3D a zjisti od Lary Croft, jak je to vlastně s Dukem-tvrďákem doopravdy. Dej Dukovi V1agru a znova ze zeptej Lary na totéž. Problém je vyřešen a ty si můžeš vzít Dukovu brokovnici. Zpět v dimenzi neftipů odežeň brokovnicí Věru Pohlovou a klíčem odemkni bránu. Povídej si se Zdrojem, dokud se nedozvíš, že touží po Vzestupu. Za tímto účelem mu dej V1agru a máš vyhráno.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.