Hlavně nenápadně – návod

Návod na dokončení nové textové hry Hlavně nenápadně od DanielSoftu, vydané koncem března 2020. Doporučuji hru nejdříve vyzkoušet bez návodu. Texty ve hře jsou laděny humorně a stojí za to si projít všechny popisy předmětů, rozhovory s postavami atd., a to včetně těch, které nejsou nutné k dohrání hry.

Nádraží

Začínáte na nádraží cizího města. Promluvte do vysílačky, dostanete od svých nadřízených z tajné služby poněkud obecné instrukce. Pohovořte s prodavačem u stánku a kupte si od něj cigarety. Následně mu z moci úřední stánek zavřete. Zavřený stánek prozkoumejte a objevíte leták lákající na jakousi podezřelou kulturní akci. Vydejte se tedy do divadla.

Divadlo

Popovídejte si s chuligány o všem možném, dokud se nedozvíte, jak byste se mohli stát členem jejich drsňácké skupiny. Vraťte se na nádraží.

Nádraží

Zkuste otevřít stánek. To se vám sice nepodaří, ale v ruce vám zůstane kus utrženého řetězu. Jděte zase zpátky do divadla.

Divadlo

Dejte řetěz chuligánům. Tím na ně uděláte dojem a dostanete se do divadla na představení. Zkuste konverzovat s tanečnicí – záhy pojmete podezření, že se ve skutečnosti jedná o tajnou agentku. Podejte o tom zprávu na ústředí pomocí vysílačky. Tajná služba vám letecky pošle ledvinku poslední záchrany. Přesuňte se na nádraží.

 

Nádraží

Promluvte s bezdomovcem a zkuste ho nalákat na drobnou minci v kolejišti. Otřesy hřímajícího nádražního ampliónu způsobí, že ledvinka spadne na zem, díky čemuž ji můžete sebrat. Pomocí čipu na svém průkazu ji otevřete a doplňte si inventář o několik užitečných položek. Vraťte se opět do divadla.

Divadlo

Nabídněte tanečnici-agentce líh a po jejím odchodu seberte šaty, které jí sloužily coby přestrojení. Na pódium divadla nakapejte mýdlo a poté, co se klaun-agent zesměšní a odejde, si vezměte jeho míč. Kouzelníkovi dejte zápalky. Zjistíte, že se jedná o dalšího tajného agenta. Seberte jeho cylindr. Z míče a cylindru vytvořte parodickou hlavu. K ní přidejte šaty a máte parodickou postavu. Tu hoďte mezi diváky a za chvíli se díky nim dozvíte o místní restauraci, kam se můžete rovnou zajít podívat.

Restaurace

Opilci ukažte cigarety, dostanete od něj zapalovač. Zkuste pohovořit se starou paní a se servírkou. Ukažte servírce svůj průkaz, bude pak o něco ochotnější. Zeptejte se jí na starou paní, získáte holicí strojek. Oholte se a popovídejte si se starou paní o vnoučatech. Dostanete červené chrastítko, se kterým jděte na nádraží.

Nádraží

Dejte červené chrastítko do kočárku. Zjistíte, že i zdánlivě nevinný dětský kočárek je jen další zástěrkou tajných výzvědných her, a získáte modré chrastítko. Ještě než ho odnesete starostlivé babičce do restaurace, zastavte se v divadle.

Divadlo

Zapalovačem podpalte židle v hledišti divadla. Objevíte tajný vchod do podzemí, jehož mříž ale zatím nemáte čím otevřít či vypáčit. Nezbývá než se poptat mezi svéráznými postavičkami tvořícími osazenstvo restaurace.

Restaurace

Dejte modré chrastítko staré paní, na oplátku dostanete růži. Povídejte si chvíli s kutilem a ptejte se ho na páčidlo. Jakmile se vám svěří se svou náklonností k servírce, dejte mu růži. Dostanete páčidlo, se kterým se odeberte do divadla.

Divadlo

Páčidlem se vloupejte přes mříž tajného vchodu. Bohužel vás při tom přistihnou a uvězní v cele.

Cela

Vezměte kámen a rozbijte jím holicí strojek. Prozkoumejte žárovku, objevíte elektrické vedení. Páčidlem poškoďte drát vedení a holicím strojkem pak elektrické vedení zkratujte. Promluvte si s agentem O’Škvorovem a v závěrečném textu se dozvíte, jak to vlastně v tomhle špióny prolezlém městě bylo.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.