Masakr v Tombstone – aktuální novinka

Prý poslední tečka, chacha. Ano je tu řeč o Petru Kainovi a jeho textovkách, ani nevím jak se to podařilo, ale už to tak bude, Petr napsal další skvělou, báječnou a naprosto bombasticky dokonalou textovku, kterou si musí zahrát naprosto každý, kdo si rád zahraje textové hry. A nebyl v tom sám, na scénáři se podílela Heluška, doufám, že je to ta Hela, která psala na Kainovo fórum a dožadovala se pokračování Masakru v Shallowgrave.

Když Petr dopsal Masakr v Shallowgrave, remake stejnojmenné textovky, kterou napsal Undead, tak prohlásil, že už další hru neudělá. To by se asi musel zavřít někde, kde není internet, neboť jeho sláva hvězd se dotýká a fanoušci jej přesvědčili a máme tu tedy další zombijáckej horor, který vyšel ne zrovna náhodou na dušičky.

Ano, mluvíme zde o Masakru v Tombstone, městečku, které se nachází kdesi ve spojených státech, nedaleko města Shallowgrave, kde se ve stejnou dobu, jako v Tombstone začali dít podivné věci, mrtví ožili a začali terorizovat přeživší obyvatele, který zbylo jako šafránu. Kdo hrál Masakr v Shallowgrave ví, co se tam stalo, kdo ne, tak si může tenhle příběh zahrát, ale není to nutné, k dokončení hry není potřeba znalosti příběhu z Shallowgrave, v podstatě se hlavní postavy hry nepotkají. Vlastně ano, hned na začátku příběhu potká hlavní hrdinka Heluška, onoho Terence Pikera, který vše způsobil.

Jenže Heluška je pěkně opilá a setkání s Terencem nedopadne zrovna dobře pro Terence, pár vyražených zubů a Heluška je vítězkou souboje. Ovšem druhého dne po probuzení jaksi zjišťuje, že s její rodným městečkem asi nebude něco v pořádku, o čemž ji asi dokonale přesvědčí zevlující zombie pod okny jejího pokoje. A tady začíná samotná hra.

Vzhledem k tomu, že Kain hru vydal teprve před malou chvilkou a také uspořádal hráčskou soutěž a to dokonce ve dvou kategoriích, tak se nebudu ani slůvkem zmiňovat o dalším příběhu Helušky jemné to dívky, to už asi nechám na samotných hráčích.

Samozřejmě nesmím zapomenout na fakt, že se na hře nepodílel jen Kain sám, ale spousta lokací a zápletek je prací Hely, sám Kain mi naznačil co je prací Hely a co jsou jen jeho skromné úpravy, vzhledem, k tomu, že hra je nová a nechce se mi zde zmiňovat, co kdo dělal, pak tedy musím napsat jediné, ocitovat Kaina: „Prostě nebýt Hely, tak by ta hra nevznikla.

Dále samozřejmě nesmím zapomenout na báječnou grafiku od skvělého grafika a textovkáře MisticJoea.

Jen asi jemně naznačím, že bude plný šílených zvratů, tajemných postav, lechtivých hádanek, báječného humoru a zábavou minimálně na deset hodin čistého herního času, víc už ze mne nikdo nedostane, neboť by mne Kain vláčel svázaného po Tombstone za policejní dodávkou a zběsile by se u toho chechtal.

Hru si můžete zahrát na všech počítačových platformách, ne, není to multiplatformní hra, je to hra pro MS DOS, takže v emulátoru DosBox si ji můžete zahrát na Macu, Windows a Linuxu. A to vše hezky pohodlně ovládáte myší, tak jak je u Kainových her zvykem.

Byla tohle ona pověstná poslední tečka za Kainovou tvorbou a nebo se můžeme těšit na nějakou další pěknou textovku od Petra?

Hru si můžete stáhnout z Kainova fóra, časem se hra jistě objeví i zde na našem portále.

http://petr.kain.sweb.cz/MASAKR_2.ZIP

  Masakr v Tombstone 1.03 (91,8 KiB, 2 174 hits)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 3

  1. Martin napsal:

    Ahoj. Hru Masakr v Tombstone jsem objevil na tomto serveru pod odkazem pro Windows 7. Chci jen říct, že mám nový počítač a jestli by se prosím nenašly textovky pro 64bitovou verzi pc Windows7.Děkuji.

  1. 11.9.2015

    […] som sa pekelne pobavil u Masakr v Shallow Grave (návod) a Masakr v Tombstone, takže som sa rozhodol vsadiť na mrtvákov. Ako ale obmedziť priestor? Čo tak zasadiť príbeh […]

  2. 19.2.2022

    […] som sa pekelne pobavil u Masakr v Shallow Grave (návod) a Masakr v Tombstone, takže som sa rozhodol vsadiť na mrtvákov. Ako ale obmedziť priestor? Čo tak zasadiť príbeh […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.