Základna na asteroidu

Před pár lety se v hlavách orgů, kteří se zase snažili ze všech sil vymyslet nějaké nové šifry do Technoplanety (a moc jim to nešlo, proto uvažovali o hloupostech), usídlila taková malá nenápadná myšlenka. Jaké by to asi bylo překvapení, kdyby se soutěžící jednoho pondělního rána probudili a místo tradiční porce šifer se ocitli uprostřed textové hry! Byl to jen chvilkový nápad, ale něco na něm bylo přitažlivého a provokativního, že se ne a ne vytratit. Ale vždyť naši soutěžící jsou děti z druhého stupně základní školy, ti přeci nikdy žádnou textovou hru nehráli, většina odkojená moderními počítači s akcelerovanou grafikou pravděpodobně ani neslyšela, že takové hry kdy existovaly! No jo, ale o to by to bylo větší překvapení. Ale vždyť naši soutěžící neumějí číst, před časem si stěžovali, že dva odstavce textu jsou příliš dlouhým zadáním! Ale vždyť by to byla hromada práce, na to nemáme čas, ozývalo se někde v pozadí, jenže už bylo příliš pozdě, nikdo nevnímal, ten nápad si začal žít vlastním životem a nic už ho nemohlo zastavit.

Mělo to ale háček. Protože jsme tvořili pro tak mladé a nezkušené hráče, museli jsme přijít s hrou, která by byla k začátečníkům mimořádně přívětivá. Nechtěli jsme hru podobnou textovkám, které známe z osmibitů, plné složitých hlavolamů a smrtí číhajících na každém kroku. Potřebovali jsme, aby se hráči s hrou sžili během pár minut a dokázali postupovat vpřed bez velkých záseků. Hra proto není příliš obtížná, ani příliš rozsáhlá, větší důraz jsme kladli na postupné objevování příběhu. Přesto je hra hodně detailní, takže doporučujeme vše důkladně prozkoumat a hlavně komunikovat s postavami, které ve hře potkáte – umí poradit s lecjakým problémem.

Základna na asteroidu se nyní dočkala druhé vylepšené verze a uvedení pro širší veřejnost. Najdete ji na adresehttp://technoplaneta.cz/2013/ukoly/kam-se-ztratily-sifry/ a hraje se online v prohlížeči. Stačí si zaregistrovat jméno a heslo, pod kterým se budou ukládat pozice ve hře. Dokonce si můžete zahrát i s někým společně, když mu pošlete zaregistrované přihlašovací údaje (hra má zabudovaný chat, aby se hráči v multiplayeru mohli domlouvat mezi sebou). Budeme rádi, když si zahrajete a podělíte se s námi o své dojmy. Dejte vědět, co se vám líbilo či kde jste měli problémy.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.