Tajemství ninjů – návod

Středověké Japonsko, opevněné hrady, ninjové, podzemní chodby, démoni a čarodějové – hra Tajemství ninjů od Kingsoftu nás zavede právě do tohoto prostředí, které není pro čs. textové hry příliš typické. Tato textovka pro ZX Spectrum je poměrně slušně zpracovaná, komunikuje v češtině s diakritikou a díky klávesovým zkratkám příkazů a dvoupísmenným zkratkám předmětů se i docela pohodlně hraje. Je tudíž škoda, že svým rozsahem a obtížností se řadí ke krátkým a jednoduchým textovkám, které zkušenější hráč během chvilky dokončí.

Tajemství ninjů – loading screen

Tajemství ninjů ve formátu .tap si můžete stáhnout v archivu na cs.speccy.cz.

Návod

Stojíte před branou hradu. Klepadlo nechte raději být, zbytečně byste na sebe upozornili. K otevření brány naštěstí stačí odsunout petlici. Zdechlinu, která se povaluje u brány, předhoďte hlídacímu psovi a pokračujte dál. Vezměte tyč a podeberte s její pomocí těžký poklop. Seberte lipový list a sestupte do podzemí.

Tajemství ninjů – začátek

V tmavých chodbách se nejdříve vydejte na západ a v pohřební kobce oberte mrtvého ninju o jeho drahocennou zlatou sponu. Na chodbě prozkoumejte uvolněnou dlaždici – objevíte paklíč, kterým si můžete po chvilce úsilí odemknout dveře v tmavé místnosti nedaleko odtud. Místu na samém východním konci chodby se raději vyhněte, sídlí tu totiž zlý démon. V místnůstce za dveřmi musíte hned po příchodu podepřít hroutící se strop tyčí, jinak odtud už živí nevyváznete. Než se vydáte nahoru po schodech, nezapomeňte si vzít ještě lano.

Tajemství ninjů – věž

Cestou po schodišti až nahoru na věž se ještě můžete zastavit v knihovně a v knize si přečíst malou nápovědu pro dokončení hry. Z hradní věže se spusťte po laně dolů do lesa. V tuto chvíli zbývá už jen najít vesnici a kouzelníka, který by v ní měl přebývat. Jděte stále na východ, dokud nedojdete na náves, a vejděte do chatrče. Kouzelníkovi darujte zlatou sponu mrtvého ninji a pak mu dejte list, který jste sebrali na nádvoří hradu. Váš ne zcela dobrovolný výlet do středověku je u konce a vy se vracíte zpět do 20. století.

Přesný postup:

použij petlici, vezmi zdechlinu, s, použij zdechlinu, s, vezmi tyč, j, použij tyč, vezmi list, d, z, z, prozkoumej ninju, vezmi sponu, v, prozkoumej dlaždici, vezmi paklíč, v, v, v, s, použij paklíč, s, použij tyč, j, vezmi lano, s, n, v, prozkoumej knihu, prozkoumej knihu, z, n, n, použij lano, v, v, v, v, v, v, v, j, použij sponu, použij list

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.