Madhouse – návod

MADHOUSE – návod pro Sharp MZ-800

Madhouse je jedna z mála originálních textových her pro počítač Sharp MZ-800, který byl u nás jednu dobu velmi populární. Máte za úkol vydat se do jednoho blázince, kde se má údajně na půdě nalézat poklad v hodnotě půl miliónu korun. K dispozici máte rozsáhlý slovník, který obsahuje tyto klíčové slova:

SEVER  INVENTÁŘ
JIH  ODEMKNOUT 
VÝCHOD  OTEVŘÍT
ZÁPAD  OCHUTNAT
NAHORU  SNÍST
DOLU  PODPLATIT
VZÍT  SBALIT
POLOŽIT  PROBUDIT
PROZKOUMAT PŘIVOLAT
OPAKOVAT KONEC
SLOVNÍK

Příkazy zadávejte ve formátu <sloveso> <předmět> (např. VZÍT SIRKY), někdy stačí jen <předmět> (např. INVENTÁŘ). Můžete psát příkazy i zkráceně.

Jste před budovou blázince, jděte na sever. Vrátného podplaťte třeba 100 korunami. Jděte stále na sever, projděte kolem minimaxu až ke schodišti. Po schodech vyjděte nahoru a vydejte se v 1. patře na jih, dokud nespatříte bránu. U zamčené brány jděte na západ. Ocitli jste se v cele jednoho státníka, kde najdete klíček. S klíčkem se vraťte na chodbu k bráně a odtud 1x na jih. Přivolejte výtah a sjeďte dolů. Zkumavky nechte na pokoji, ale kyblík s vodou se hodí. Pomocí vody probudíte profesora, který vám dá pár rad do hry. Vraťte se po schodech dolů do přízemí a dejte se 1x na jih. Jděte na východ a klíčkem si odemkněte dveře. Dostanete se do spižírny, kde seberte denaturovaný líh. Vraťte se zpět na chodbu a u minimaxu zabočte na západ. Vrhl se na vás notorický alkoholik, který vám vzal líh a vypil ho. Na zemi leží paklíč, který seberte. Vraťte se do prvního patra a kolem brány projděte až na jih, kde ze stropu visí mucholapka. Zamiřte na západ, kde potkáte v cele šíleného programátora Ataristu. Jděte zpět na východ a vylekejte programátora, který uteče. Vraťte se na západ pro žebřík. Pak jděte k zamčené bráně, kterou pomocí paklíče otevřete. Projděte bránou a seberte sprej. Na jihu potkáte maniaka, který vám sebere sprej, zakousne se do něj a zemře. Na jihu se dostanete pomocí žebříku k poklopu ve stropě. Místo pokladu najdeš dopis, který si pozorně přečti. A to je konec hry :-).
Návod sepsal Solaris104 dne 16.6.2010

Mohlo by se vám líbit...

1 odpověď

  1. mop napsal:

    Já jen doplním, že vrátnému je lepší dát 200 korun. Dědula se trochu rozpovídá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.