Fáze REM – návod

Fáze REM
Návod (c) 11/2002 Laaca

(…údery lopaty nesou se půlnocí, to lemuři ti kopou hrob)

Úvod:
Tenhle návod bys měl použít jenom v nejnutnějším případě a pouze na vyřešení jedné konkrétní věci. Projíždět celou hru podle návodu nemá smysl – úplně bys ztratil kouzlo hry. V tomhle jsou adventury (a textovky obzvlášť) trochu ošidné.

Tipy:
* Podívej se na WWW stránku „http://www.laaca.borec.cz/faze_rem.htm“ a ujisti se, zda máš poslední patche. (V době psaní tohoto návodu existuje patch1)

* Otevři soubor FAZE.CFG a najdi řádku „intro = ano“ Změň ji na „intro = ne“ Ušetříš si čekání při úvodním efektu.

* V prvním levelu raději nechoď k Olmrům na zahradu. Za patnáct sekund se totiž přiřítí Olmr. V případě, že bys pronikl až do jejich stáje, tak je to jistá smrt, neboť přijde okamžitě.

* Zde popsané akce obvykle nemusí následovat v daném pořadí * Všechny rozhovory projížděj kompletně. * Co nejvíc zkoumej věci kolem sebe * Namaluj si mapu

LEVEL 1:
Stojíš na svojetické návsi. Jdi na autobusovou zastávku. Prozkoumej koš, blíže si ještě prohlédni nalezený bordel a seber injekční stříkačku. U návesního rybníka se u břehu chladí čtyři láhve piva. Seber je. Jdi k Ukrajincům a z hromady vykopané hlíny vyndej lahvičku. Také oslov pracující Ukrajince. Sice ti nebudou rozumnět, ale aspoň pochopíš, že musíš najít tlumočníka.
U hospody jsou jacísi mladíci, se kterými se dáš do řeči. Shánějí hulení. Ty jim slíbíš nějaké najít. Jdi k fotbalovému hřišti. Na východě rostou hustá křoviska a mezi nimi je několik ukrytých rostlinek konopí.
Přines je klumům před hospodu. Dali ti hakysák a pozvali tě k nim domů.
–> Odkryla se nová lokace. Hakysák přineseš klukům na fotbaláku a buď jim ho prostě dáš nebo ho směníš za tenisák. Tenisák není nutný k dohrání hry, ale umožní extra akce. Automaticky se také otevře nová lokace směrem na sever od Olmrů. Tak se tam vydej. Majitel statku se s tebou sice teď bavit nebude, ale můžeš si popovídat s jeho synovcem. Pověz mu svůj sen a nech si zavolat strýce. Strýc umí trochu rusky a bude ti tlumočit. Dojděte spolu k UK a znovu je oslov. Ukrajinský předák je v hospodě a umí česky.
Jdi do hospody a promluv si se všemi lidmi. Dělníka (ukrajinského předáka) si nech jako posledního.
(V rozhovoru s opilým dědkem je možnost, že mu dáš tenisák. Předvede sice komický výstup, ale připravíš se o možnost zasouložit si s lesní vílou, tak si to rozmysli).
S dělníkem si pokecej a nabídni mu nalezená piva. Odvděčí se stoprocentní vodkou. Jdi k návesnímu rybníku a umyj ve vodě lahvičku. Kdybys to neudělal, tak by truhlářský mistr odmítl cokoliv do ní lít. Takže jdi do truhlářství. Pokecej s truhlářem a vytáhni lahvičku. On si ji vezme a zmizí s ní v zadní místnosti. Teď dílnu nikdo nehlídá a ty můžeš sebrat věšáček (nutné) a ručník (je to lepší, ale ne nutné). Vrátí se asi za třicet vteřin s lahvičkou naplněnou chloroformem. Kdybys to z jakéhokoliv důvodu nestihl, tu je druhá možnost. Zapni rádio, a mistr odejde domů sledovat finále mistrovství světa v bagrobalu.
Vylez z dílny a zalez do baráku, kterej ti zpřístupnili kluci co předtím stáli u hospody. Dům jako takovej je sice zamčenej (ti parchanti), ale dílna je volná. Seber řezačku na sklo a ze zásuvky ještě sadu injekčních jehel. Jdi do hospody a promluv si s fotografem. Na konci poměrně zdlouhavého rozhovoru se postavíš před volbu, zda chceš E. opravdu zabít, či ne.

(1) Jestli zvolíš „ne“, dočkáš se úlevy a radosti. Zpřístupní se ti lokace Tehovec. Takže vylez z hospody a jdi pořád na sever až se objeví outro smírného konce.

(2) Jestli zvolíš „ano“, vydáváš na strastiplnou cestu pomsty.

LEVEL 2:
Opět stojíš na svojetické návsi, ale je hluboká noc.
Jdi k místu, kde kopali Ukrajinci. Už tam sice nejsou, ale hromada hlíny je o poznání větší. Vyber z ní kámen. Tuto akci můžeš opakovat ještě čtyřikrát, takže můžeš nést až pět kamenů.
Teď můžeš jít k Olmrům na zahradu nebo ještě mezitím (nepovině) do lesa.
LES:
Tančí tam víly a je to místo, kde mi kleknul audiosystém, takže bohužel nejde hudba. Nicméně si popovídej s vílama. Dozvíš se užitečnou informaci. V případě, že máš tenisák, si můžeš zasouložit s jednou z víl, ale bez toho audia…

U Olmrů na zahradě musíš napřed zlikvidovat výstražný systém. Je tam fotobuňka spojená s reflektorem. Házej svými kameny po REFLEKTORU ! V případě, že bys rozbil fotobuňku, by se sepnul jisticí obvod a reflektor by se rozzářil. Pokud by se to vážně stalo, tak urychleně rozbij i reflektor. Jestliže ti došly kameny, leť si sebrat další, ale na ten reflektor musíš zničit asi do minuty reálného času, jinak se Olmrovi vzbudí.
Po té, co jsi reflektor rozbil, jdi do stáje. Seber kýbl a v případě, že nemáš ručník i hadr.
Jdi k baráku a pod okno polož kýbl. Na okno přisaj podtlakový věšáček a řezačkou vyřízni otvor. Kdybys věšáček nepoužil, tak by ti vyřízlý střep propadl dovnitř a udělal šílená kravál. Použij okno.

LEVEL 3:
Jseš v kuchyni a skoro nevidíš. Prozkoumej stůl a seber zrcátko. Teď vidíš malinko líp a zpřístupnily se další místnosti. Takže jdi do obýváku. Na piánu leží baterka. Ale ouha, je bez baterií. Ze stolku seber televizní ovladač. Jdi do kuchyně. Prozkoumej ho a vyndej z něj baterie. Dej je do baterky.
Jo, vlastně celou dobu tu něco bouchá. Je to tím, že otevřeným oknem sem jde průvan. Takže zavři okno. Taky si zuj boty příkazem „Zuj si boty“ Jdi po schodech nahoru. Jdi do pokoje, kde spí E.
Otevři injekční sadu a vyndej z ní jednu jehlu. Nasaď ji na injekční stříkačku. Napusť do injekce líh. Nalej trochu chloroformu na hadr nebo na ručník. Přilož napuštěný hadr nebo ručník k E. Použij injekci.
Konec.

Mohlo by se vám líbit...