Masakr v Shallowgrave – návod

Masakr v Shallow Stone
Kompletní (?) řešení od dark_angel@email.cz

Tento návod je rekonstruován zpaměti s použitím .SAV souborů a tak je možné že jsem na něco zapomněl. Pokud si vzpomínám, měl jsem tam nějaké problémy s házením věcí do kýble, takže je asi nutné dodržet správné pořadí.

Motel
Nejprve se zbavíme nevolnosti pomocí flašky alkoholu, kterou najdeme v recepci. Tady také prozkoumáme stůl a nalezneme brokovnici. V brokovnici je patrona, ze kterém po dalším prozkoumání získáme střelný prach, který nasypeme do brokovnice. Dále prozkoumáme koberec a nalezeným klíčkem odemkneme kasu. V kase najdeme drobné mince, kterými nabijeme brokovnici, a ta teď bude fungovat správně. Na západě najdeme na kavalci vidličku. Dále půjdeme na záchod. Vezmeme kýbl a holinky, které jsou vněm schovány, si natáhneme. Rovněž vezmeme mop. V nádobce nad WC dále najdeme zvon. Nyní zatáhneme za splachovadlo a v míse se objeví lidská hlava. Poté co si s hlavou promluvíme, ji vytáhneme pomocí zvonu. Vrátíme se do našeho pokoje, kde zastřelíme zobijáka., a „zapijeme to“. Uklidíme pokoj mopem a vezmeme budík. Prolezeme oknem na sever. Ze stromu vezmeme zombijákova střeva a pomocí hromosvodu přelezeme na protější dům. V dílně vložíme hlavu (nikoliv vlastní) do svěráku a utáhneme. Vezmeme zuby (těmi lze nabít brokovnici) a ksicht. Poté co ksicht prozkoumáme, vypadnou zněj oči a z ksichtu se stane „maska„, která nám po nasazení pomůže proti mouchám, co jsou v kuchyni v lednici. Vezmeme zavařovačku, vidličkou ji vyprázdníme a opět náš úspěch zapijeme. Vezmeme pytlík a dále v bedně najdeme vrhač. Vrátíme se (opět pomocí hromosvodu) a půjdeme zpět do kuchyně. Protože máme masku, můžeme v klidu otevřít lednici, mouchy odletí na strom mezi budovami, kde je chytíme do zavařovačky. Takto vyzbrojeni se vydáme do sklepa, kde je majitel hotelu. Zlikvidujeme ho mouchami. V hrobě nalezneme lopatu a klíč. Díky lopatě se zmocníme v recepci hrnku a máme nyní střelného prachu habaká. Klíčem si pochopitelně odemkneme dveře od motelu.

Terencův barák I
V Terencově baráku položíme pytlík na knihy ( ale uťatá ruka stejně uprchne). Prozkoumáme knihu a zjistíme návod na bombu – zatím máme jen budík a kýbl. Sestoupíme dolů a zastřelíme bábu. Prozkoumáme mrtvolu a získáme první stránku Necrofiliconu. V koupelně najdeme ve skřínce nitroglycerin a stříkačku. Na zahradě natáhneme do stříkačky pesticid z barelu (bude se hodit proti pavoukovi, co žije ve stodole). To je prozatím vše, ještě se sem vrátíme dokončit práci.

Policejní stanice
Na policejní stanici nejprve prozkoumáme křeslo, vezmeme dráty a připevníme je k mříži. Nyní stiskneme páku a milé slečny nám už neublíží. Dále vezmeme policistovy kšandy a připevníme je na větrák. Větrák spustíme vypínačem a z rotujícího policisty vypadne klíček. Klíčkem otevřeme trezor (definitivně tím zlikvidujeme policistu) a nalezneme destilační kolonu, která se bude hodit na výrobu „megacloumáku“. Na nástěnce ještě najdeme napínáčky, kterými lze nabít brokovnice.

Restaurace
V restauraci zastřelíme servírku, prozkoumáme pult a nalezneme klíče od WC. Ke klíčům je připevněn pilník (?!). Půjdeme do kuchyně, kde umeleme ze zombijákovy ruky trochu masa. Do masa přidáme nitroglycerin. Prozkoumáme plotnu a nalezneme olej. Nyní můžeme připravit na plotně ten správný druh karbanátku, který zlikviduje psa, co hlídá stodolu. Nezapomeneme vzít mačetu. Ještě si zahrajeme na automatu, ze kterého po dosažení 1000 bodů vypadnou mince, které opět slouží coby munice do brokovnice. Hrát můžeme samozřejmě znovu, žádné mince už ale padat nebudou. Vrátíme se před restauraci a odemkneme si WC. Vejdeme dovnitř a nyní následuje okamžik, který mě nejvíce potrápil. Je totiž třeba prozkoumat tmu (!!!), abychom našli vypínač a rozsvítili si. Použijeme zásobník a získáme kondomy. Otevřeme dveře a spláchneme. V míse zůstanou kuřákovy olověné plíce – další ingredience k výrobě bomby.

Hřbitov I
Půjdeme ke kostelu, dále na východ (3x) a dále na jih, dokud to jde. Prozkoumáme keř a nalezneme páčidlo.

Autoopravna
Prozkoumáme vrata a objevíme řetěz, který vypáčíme. Vejdeme do autoopravny a zastřelíme opraváře. Vezmeme šroubovák a odšroubujeme kotouč z cirkulárky. Vezmeme hřebíky – další střelivo. A ještě vezmeme kanystr.

Stodola
Vypáčíme vrata, vejdeme dovnitř a pejskovi hodíme náš speciální karbanátek. Prozkoumáme mrtvolu a postříkáme ji pesticidem. Vezmeme čelisti. Půjdeme na východ, ze stodoly se vyřítí pavouk a namísto nás si kousne vylepšené mrtvoly a vrátí se „dodělat“ do stodoly. Vezmeme sekačku. Prozkoumáme traktor a do kanystru nabereme benzín. Použijeme tlačítko a radlice rozmáčkne pavouka. Na sliz použijeme kýbl – a máme další ingredienci.

V Terencově baráku II
Půjdeme do zahrady. K vrhači připevníme střeva a nabijeme kotoučem, který jsme předtím naostřili pilníkem. Z vrhače vystřelíme na zombijáka. Půjdeme do kůlny, kde si promluvíme s Terencem. Dále vezmeme kosu a prozkoumáme ji. Nyní máme násadu a čepel. Čepel a mačetu přiděláme k sekačce a do sekačky nalijeme benzín. Nyní použijeme benzín (!) na Terence a ten je teď ochoten jít s námi.

Hřbitov II
Nejprve naplníme kondomy nitroglycerinem. Vypáčíme branku od hřbitova, vejdeme a zlikvidujeme zobijáky našimi granáty. Necháme se vést Terencem po hřbitově a na hledaném místě vykopeme lopatou mrtvolu Stopaře. Promluvíme si s mrtvolou. Dáme mrtvole oči a Stopař je od teď v naší partě, což se projeví tak, že od teď můžeme jít z návsi do lesa.. Ještě se projdeme po hřbitově a nalezneme hlavu naraženou na kůle. Použijeme na ní kýbl – a další ingredience je doma.

Les I
V lese vezmeme listí – poslouží k výrobě „megacloumáku“ V krytu najdeme masku a plamenomet. Do plamenometu nalijeme benzín. V hájovně zastřelíme srnu a v bedně najdeme sekeru. Sekerou porazíme strom, co na něm visí hostinský Kozák. Na medvídka shodíme balvan (nevím jestli to má nějaký vliv na další události, ale jsou za to body…) Přes „hrob“ projdeme tak, že z násady a čelistí vyrobíme past, kterou položíme na hrob a klidně pak přes „hrob“ projdeme. Do Tombstonu se dostaneme poté, co bažinu vysušíme plamenometem.

Tombstone
Půjdeme k řece, kde vezmeme harpunu a necky. Prozkoumáme písek a nalezneme otvírák. Dále půjdeme po silnici. Vezmeme postupně štětku a kladivo. Ve skladišti napíchneme na harpunu světlušku. Teď půjdeme k hospodě a odtud na sever, kde zabijeme prase kladivem. Ze šňůry sebereme podvlíkačky. Půjdeme do hospody. Použijeme štětku na zombijáka, čímž získáme lepidlo, kterým zalepíme špunt u necek. Dáme se na jih a díky světlu ze světlušky se nezabijeme. Po pohledu na červy se opět musíme napít. Hodíme necky na červy a vlezeme si do nich. Poplaveme si sklepením a v sudu, na který narazíme, nalezneme druhou stránku Necrofiliconu. Teď už jsme v Tombstone hotovi, takže pryč odtud. Vrátíme se k zombijákovi a navlékneme mu podvlíkačky. Nasadíme si masku, vytáhneme ze zombijáka nohu a „balón“ nás odnese zpět na začátek lesa.

Les II
Půjdeme k tanku, který namažeme olejem a otevřeme otvírákem. V boxu najdeme minohledačku. Pomocí hledáčku a páky namíříme na kostel. Protože strom už nám nebrání ve střelbě, vystřelíme. Minohledačku použijeme v té části lesa, která je porostlá hustě mechem, a to dvakrát. Nalezneme kulomet a náboje. Nabijeme kulomet a v příslušné části lesa postřílíme veverky. V krmítku pak najdeme poslední část Necrofiliconu.

Závěr
Poté co jsme rozstříleli vchod kostela tankem, můžeme vejít. Díky funkční sekačce následuje krvavý masakr. Vypijeme zbytek lahve a naplníme ji svěcenou vodou z bazénu. Odskočíme si na policejní stanici. Použijeme listí a vodu na kolonu a vyrobíme „megacloumák„. Když už máme všechny ingredience v kýblu, natáhneme budík a hodíme ho do kýble taky. Bomba je připravena a my se vrátíme do kostela. Dojdeme na konec a prozkoumáme prach. Objeví se spára, na kterou použijeme páčidlo. Sestoupíme dolů a použijeme Necrofilicon!

Konečné skóre je 662/666.

  Masakr v Shallowgrave (113,4 KiB, 1 679 hits)

Mohlo by se vám líbit...

Počet komentářů: 2

  1. 11.9.2015

    […] som sa pekelne pobavil u Masakr v Shallow Grave (návod) a Masakr v Tombstone, takže som sa rozhodol vsadiť na mrtvákov. Ako ale obmedziť priestor? Čo […]

  2. 17.4.2019

    […] som sa pekelne pobavil u Masakr v Shallow Grave (návod) a Masakr v Tombstone, takže som sa rozhodol vsadiť na mrtvákov. Ako ale obmedziť priestor? Čo […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.